در راستای نقش آفرینی انجمن های علمی در مجمع تشخیص مصلحت نظام:

تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم با بهره مندی از نظرات خبرگان انجام خواهد شد

تعداد بازدید:۸۵
در راستای جمع‌سپاری و مشارکت‌جویی نخبگان در امر سیاست پژوهی، سامانه‌ نجم، امکان بهره‌مندی از دانش نخبگان در عرصه سیاستگذاری کشور را میسر خواهد نمود.

مرکز مطالعات و بررسی‌های راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با راه‌اندازی سامانه نجم (نظام جمع سپاری دبیرخانه مجمع) درنظر دارد در انجام مأموریت‌های محوله دبیرخانه و پشتیبانی محتوایی از تصمیمات صحن و کمیسیون‌های مجمع، از ظرفیت انجمن‌های علمی در تدوین سیاست‌های کلی نظام استفاده نماید.

در این راستا، دکتر میثم مظفر، رئیس مرکز مطالعات و بررسی‌های راهبردی دبیرخانه مجمع، طی نامه‌ای به کمیسیون انجمن‌های علمی ایران از کلیه انجمن‌های علمی دعوت نمود تا در تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم با این مرکز همکاری کنند.

در بخشی از این نامه دکتر میثم مظفر  اذعان نموده است که جمع‌سپاری در سه مرحله انجام می شود. ایده اولیه در سامانه نجم بارگذاری می‌شود. در مرحله دوم ارائه بندهای پیشنهادی در سیاست های کلی و ... است. در فاز سوم مجمع به جمع بندی اولیه می‌رسد و نسخه نیمه نهایی در سامانه نجم بارگذاری می‌شود تا نکات نهایی صاحبنظران را بار دیگر دریافت کند. ایده‌ها در هیات های داوری به ریاست اعضای مجمع داوری می‌شود.

لذا از کلیه انجمن‌های علمی ایران دعوت بعمل می آید در راستای بهره‌مندی از دانش نخبگان در عرصه سیاستگذاری کشور با مراجعه به نشانی najm.cfss.ir در تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم مشارکت فعال نمایند.

برای مشاهده اصل نامه اینجا را کلیک کنید


نظر شما :