بهره‌برداری از طرح جامع اعتلای علوم انسانی با نگاهی ویژه به نقش انجمن‌های علمی در پیشرفت علوم انسانی

۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۹ انجمن های علمی عتف اخبار
تعداد بازدید:۲۱۴
طرح جامع اعتلای علوم انسانی، معطوف به پیشرفت کشور با نگاهی ویژه به نقش انجمن‌های علمی در پیشرفت علوم انسانی ایران به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی انجام شد.

طرح جامع اعتلای علوم انسانی، معطوف به پیشرفت کشور به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در سال 97 آغاز شد. این طرح پس از گذشت یک سال و پس از خاتمه آن در شهریور ماه سال 1398 در آستانه بهره‌برداری قرار گرفته است.

مجری طرح جامع اعتلای علوم انسانی، دکتر محمد منصورنژاد در ذیل این طرح به بررسی نقش انجمن‌های علمی در پیشرفت علوم انسانی ایران پرداخته است. ایشان پس از بررسی وضعیت موجود انجمن‌های علمی فعال در حوزه علوم انسانی در ایران (مناسبات درون انجمنی و برون انجمنی)، اقدام به تبیین انتظارات از انجمن‌ها در حالت مطلوب نموده است.

این طرح پس از برگزاری نشست‌های کانونی متعدد با حضور نخبگان علوم انسانی و انجمن‌های علمی، انجام مصاحبه‌ با خبرگان و انجمن‌های علمی و بررسی پرسشنامه‌های توزیع شده در انجمن‌های علمی و اتحادیه‌های حوزه علوم انسانی به رشته تحریر درآمده است. دکتر محمد منصورنژاد در این طرح، اقدام به بررسی پرسش‌های زیر نموده است:

  1. انتظارات نقش (وضع مطلوب) از انجمن‌های علمی علوم انسانی چیست؟
  2. وضع موجود انجمن‌های علمی علوم انسانی چگونه است؟
  3. مشکلات و موانع انجمن‌های علمی کدامند؟
  4. راهبردهای و راهکارهای توانمند سازی انجمن‌‌های علمی کدامند؟

اساتید و علاقه‌مندان جهت دسترسی به نتایج کامل طرح، به «دبیرخانه طرح اعتلای علوم انسانی» در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی (در تهران) مراجعه‌ نمایند.


نظر شما :