‌‌‌‌‌‌‌دکتر علی لاریجانی در چهاردهمین کنگره انجمن جغرافیایی ایران اعلام کرد:

آمادگی مجلس جهت تسهیل در ارتباط میان انجمن‌های علمی و بخش‌های تولیدی

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۶ انجمن های علمی اخبار اقدامات کمیسیون
تعداد بازدید:۷۳۲
‌‌‌‌‌‌‌دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در چهاردهمین کنگره انجمن جغرافیایی ایران در بخشی از سخنان خود به تببین جایگاه انجمن‌های علمی پرداخت و استفاده از ظرفیت‌های انجمن‌های علمی را راهی برای برون رفت از مشکلات کشور دانست.
آمادگی مجلس جهت تسهیل در ارتباط میان انجمن‌های علمی و بخش‌های تولیدی

‌‌‌‌‌‌‌دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در چهاردهمین کنگره انجمن جغرافیایی ایران که با همکاری دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، حضور یافت. وی در بخشی از سخنان خود به تببین جایگاه انجمن‌های علمی پرداخت و استفاده از ظرفیت‌های انجمن‌های علمی را راهی برای برون رفت از مشکلات کشور دانست.

دکتر علی لاریجانی اظهار داشت: اینکه دانشمندان این علم (جغرافیا) تحت عنوان انجمن جغرافیا کنار یکدیگر جمع می‌شوند، کار پسندیده‌ای است، این انجمن‌ها، ظرفیت و نهاد محققانه مدنی هستند که با دردمندی در حوزه‌های کاری خود مسیر را فراهم می‌کنند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه تاکنون از ظرفیت انجمن‌های علمی به خوبی استفاده نشده است، تصریح کرد: در قانون برنامه ششم توسعه زمینه‌ای برای همکاری با انجمن‌های علمی فراهم شده است.

لاریجانی اظهار داشت: بنده تأکید دارم که درب مرکز پژوهش‌ها بر روی انجمن‌های علمی باز باشد و در شرایط فعلی نیاز بیشتری به این همکاری وجود دارد، خود انجمن‌ها اگر طراحی مناسبی را با سازوکار کشور در نظر بگیرند، می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

رئیس مجلس تاکید کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس آمادگی دارد که با انجمن‌های علمی همکاری کنند، به کمیسیون‌های مجلس نیز اعلام کردم که همان‌طور که نمایندگان دستگاه‌های مختلف را دعوت می‌کنید از انجمن‌های علمی مرتبط نیز برای بررسی موضوعات دعوت کنید.

وی با تاکید بر اینکه در شرایطی قرار داریم که بخش‌های تولیدی کشور اضطراراً به انجمن‌های علمی نیاز دارند، درخواست می‌کنیم که دانشگاه‌ها زمینه این همکاری‌ها را فراهم کنند، زیرا می‌تواند از نظر اقتصاد مالی، دانشگاه‌ها را تامین کند، عنوان کرد: مجلس آمادگی همکاری در فراهم کردن شرایط ارتباط انجمن‌های علمی با بخش‌های تولیدی کشور را دارد.

لاریجانی با اشاره به اینکه باید به انجمن جغرافیا توجه بیشتری کرد، گفت: آمایش سرزمین امری مهم است که در قانون برنامه نیز مورد توجه قرار گرفته است، به این سند بالادستی نیاز داریم و باید مزیت‌های سرزمین خود را به درستی بشناسیم، در موضوع دفاع، سیاست و توسعه کشور موضوع جغرافیا بسیار مهم است از این رو باید به جذابیت آموزش‌های جغرافیا توجه کرد.

لازم به ذکر است که دکتر منصور غلامی طی نامه‌ای آمادگی وزارت عتف را مبنی بر معرفی انجمن‌های علمی با کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی اعلام کرد.

کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامی دکتر منصور غلامی


نظر شما :