طی نامه‌ای از سوی دبیرکمیسیون انجمن‌های علمی مطرح شد:

انجمن‌های علمی می‌توانند در هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب نقش آفرین باشند

تعداد بازدید:۶۳۵
دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی ایران طی نامه ای ضمن پیشنهاد استفاده از توانمندی انجمن‌های علمی کشور در «هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب»، آمادگی کمیسیون را جهت معرفی انجمن‌های متخصص و ذیربط به این کمیته را اعلام داشت.

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی ایران طی نامه‌ای ضمن پیشنهاد استفاده از توانمندی انجمن‌های علمی کشور در «هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب»، آمادگی کمیسیون را جهت معرفی انجمن‌های متخصص و ذیربط به این کمیته را اعلام داشت.

در این نامه خطاب به دکتر نیلی احمدآبادی، آمده است:

جناب آقای دکتر محمود نیلی احمدآبادی

رئیس محترم دانشگاه تهران و رئیس هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها

با سلام و احترام،

تشکیل «هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب» از سوی رئیس جمهور محترم و با ریاست جنابعالی برای مطالعه دقیق وضعیت کشور در مقابل بحران سیلاب که اخیراً کشور عزیزمان، ایران را با مشکلاتی مواجه نمود، اقدام بسیار شایسته و نیکویی بوده است که جای تقدیر و سپاس فراوان دارد.

اطمینان داریم این هیئت با حضور و درایت جنابعالی، با کوله باری از تجربه، مهارت و با استفاده از ظرفیت‌های متخصصین امر خواهد توانست در اسرع وقت بررسی‌های لازم را انجام داده و گزارش جامعی از وضعیت سیلاب و عوارض ناشی از آن در همه ابعاد را تهیه و به جامعه علمی و سیاسی کشور عزیزمان ارائه نماید.

در این راستا، همانطور که مستحضرید انجمن‌های علمی ایران با بهره‌مندی از حضور و مشارکت داوطلبانه و افتخاری استادان، اندیشمندان، صاحبنظران، اعضا هیئت علمی و متخصصان کشور با گستردگی و تنوع فراوان در گروه‌های علوم پایه، فنی - مهندسی، علوم انسانی، کشاورزی، هنر و بین‌رشته‌ای تشکیل گردیده که در زمینه‌های علمی - پژوهشی و مشاورهای مشغول به فعالیت می‌باشند.

با توجه به تأکید مقام محترم ریاست جمهوری جناب آقای دکتر روحانی به استفاده از ظرفیت‌های فرهیختگان در تهیه گزارش مذکور، این کمیسیون آمادگی خود را برای معرفی انجمن‌های توانمند متخصص و ذیربط در این زمینه اعلام می‌دارد که در صورت تمایل نسبت به معرفی آنها اقدام خواهد شد.

مزید استحضار کمیسیون و شورای انجمن‌های علمی ایران در تدارک همایشی با عنوان مدیریت بحران با محور سیل در محل دانشگاه خاتم تهران می‌باشند که بیانیه پایانی و ارائه نقطه نظرات فرهیختگان متخصص متعاقباً به استحضار حضرتعالی خواهد رسید.

از درگاه ایزد منان عزت، سربلندی و توفیقات همه خدمتگزاران به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی را مسالت نموده و برای جنابعالی مزید توفیقات بیشتر برای خدمت در جهت حل مشکل بحران سیل در کشور عزیزمان ایران را تمنا دارد.

با آرزوی توفیق الهی

محمد جلالی

کلید واژه ها: سیلاب نامه انجمن ها


نظر شما :