مشارکت انجمن‌های علمی ایران در بخش داوری جشنواره ملی زن و علم

تعداد بازدید:۴۵۹
دبیرخانه دومین جشنواره زن و علم با دعوت از ۱۲ نفر از بانوان عضو انجمن های علمی کشور، اقدام به انتخاب برگزیدگان دومین جشنواره ملی زن و علم نمود.
مشارکت انجمن‌های علمی ایران در بخش داوری جشنواره ملی زن و علم

‌‌‌‌‌‌‌برگزیدگان دومین جشنواره ملی زن و علم (جایزه دکتر مریم میرزاخانی) با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران و بانوان پیش‌رو در عرصه های علمی در روز ۰۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در تالار علامه امینی دانشگاه تهران معرفی شدند.

کمیسیون انجمن های علمی کشور در بهمن ماه ۱۳۹۷ از کلیه انجمن های علمی دعوت به عمل نمود تا بانوان پیش‌رو در عرصه های علمی خود را جهت حضور و داوری در دومین جشنواره زن و علم به این کمیسیون معرفی نمایند. دبیرخانه دومین جشنواره زن و علم پس از بررسی رزومه‌های ارسالی، از ۱۲ تن از بانوان عضو در انجمن های علمی کشور جهت حضور در گروه‌های شش‌گانه علمی جشنواره دعوت به عمل نمود.

دکتر غفاری در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی زن و علم با اشاره به مشارکت و همکاری انجمن های علمی کشور در بخش داوری این جشنواره عنوان کرد: انجمن‌های‌علمی کشور، دبیران گروه‌های شش‌گانه علمی و مساعی همکاران دبیرخانه جشنواره، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری، دانشگاه‌های کشور، کمیسیون ملی یونسکو، مرکز سیاست‌های علمی کشور، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، ستاد خیرین آموزش عالی، ستاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران سامان یافت که تلاش همه این بزرگواران را قدر می‌نهیم.

همچنین در این برنامه دکتر جهانگیری و خانم دکتر ابتکار به لزوم مشارکت بیشتر بانوان در حوزه‌های مدیریتی در دولت اشاره کردند. ابتکار خاطرنشان کرد: ما کماکان انتظار را داریم که حضور بیشتری از زنان اندیشمند و مدیر را در آموزش عالی و علوم شاهد باشیم. امیدواریم از این افراد جهت معرفی آنان به جامعه علمی جهانی استفاده کنیم.‌‌‌ همچنین معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه باید نقش خود را در پیشرفت و توسعه همه جانبه ایران ایفا کنند، گفت: مدیران کشور باید شرایطی را فراهم کنند تا مسیر برای حضور و نقش آفرینی زنان در جامعه فراهم شود.
‌‌‌‌‌

کلید واژه ها: زن و علم مریم میرزاخانی جشنواره


نظر شما :