در حاشیه ششمین همایش ملی پیشرفت و توسعه علمی کشور

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری کمیسیون انجمن های علمی ایران و شورای انجمن های علمی

تعداد بازدید:۹۳۹
در حاشیه ششمین همایش ملی پیشرفت و توسعه علمی کشور، تفاهم‌نامه همکاری میان کمیسیون انجمن های علمی ایران و شورای انجمن های علمی مبادله شد.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری کمیسیون انجمن های علمی ایران و شورای انجمن های علمی

‌‌‌‌‌‌‌ششمین همایش ملی پیشرفت و توسعه علمی کشور با موضوع رسالت انجمن‌های علمی در تبیین مسائل راهبردی کشور، با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ و در محل دانشگاه خاتم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، تفاهم نامه همکاری میان کمیسیون انجمن‌های علمی و شورای انجمن‌های علمی مبادله گردید. اهداف این تفاهم‌‌نامه مشترک شامل ارتقاء بهره وری، هم افزایی و بهبود مستمر تعامل فرهیختگان انجمن‌های علمی ایران با کمیسیون انجمن‌های علمی و شورای انجمن‌های علمی است.

از مفاد این تفاهم نامه مشترک می‌توان به همکاری در ارزیابی انجمن‌های علمی وزارت عتف تحت نظارت کمیسیون انجمن‌های علمی، همکاری در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای اعضای انجمن‌های علمی ایران، استفاده از توانمندی اعضای انجمن‌های علمی عضو شورا در مجامع انجمن‌های علمی به نمایندگی از طرف کمیسیون و همکاری و اقدام مشترک برای تأمین محل استقرار انجمن‌های علمی اشاره کرد.

همچنین شورای انجمن‌های علمی مکلف شده است که تا پایان سال ۱۳۹۸ بیش از دوسوم از انجمن‌های علمی واجد شرایط را به عضویت خود در آورد.

تفاهم‌نامه همکاری کمیسیون انجمن‌های علمی و شورای انجمن‌های علمی
 

 


نظر شما :