دکتر لاریجانی در هفتمین همایش ملی نقش پژوهش در فرآیند قانونگذاری:

انجمن های علمی بهترین سرمایه کشور هستند و برای رفع نیازهای کشور باید این ظرفیت فعال گردد

۱۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۲ انجمن های علمی اخبار
تعداد بازدید:۶۵۶
رئیس مجلس شورای اسلامی رفع مشکلات موجود ناشی از تحریم ها را در گرو مشارکت دانشگاهیان و انجمن های علمی با بخش تولید دانست.
انجمن های علمی بهترین سرمایه کشور هستند و برای رفع نیازهای کشور باید این ظرفیت فعال گردد

دکتر علی لاریجانی در هفتمین همایش ملی «نقش پژوهش در فرایند قانونگذاری» که صبح دوشنبه ۲۶ آذرماه در محل سالن مشروطه مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن تصریح این موضوع که معضلات کشور مخصوصاً در سال های اخیر، معضلات و چالش هایی هستند که مزمن و پیچیده شده اند، به تشریح لزوم بکارگیری از ظرفیت پژوهش و پژوهشگران پرداخت.

دکتر لاریجانی در بخشی از سخنان خود، با بیان این موضوع که در شرایط کنونی لازم است پژوهش باید مورد توجه قرار گیرد، با اشاره به نقش انجمن های علمی، مراکز پژوهشی و دانشگاهی تصریح کردند که در شرایط تحریم فشار به کشور به وجود آمده است، اما باید از این قضیه استفاده مطلوب کنیم و به سمت ساخت داخلی و استفاده از پژوهشگران دانشگاهی برویم.

ایشان با اشاره به نقش انجمن های علمی تصریح کرد: نکته دیگر این است که از انجمن های علمی استفاده می شود اما کم؟! انجمن های علمی بهترین سرمایه کشور هستند، باید بیشترین استفاده را از آنها کرد تا پلی باشد برای استفاده از دانشگاهیان. وی تاکید کرد: من چند سال قبل به شما گفتم از انجمن های علمی حداکثر استفاده را بکنید، هم اکنون تاکید می کنم که سال آینده نگویید از آنها کم استفاده کردید و بگویید استفاده حداکثری از آنها کردید. این دانشگاهیان را دلگرم می کند که بیایند به سمت رفع نیازهای کشور.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد که در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی کارمان از این جنس باید باشد که پلی بزنیم برای رفع این نواقص که بخش های علمی دانشگاه متصل بشوند به بخش های صنعتی، اگر لازم است ضوابط ارتقای اساتید تغییر پیدا کند، امتیاز دهید و اساتیدی که در جهت رفع نیازهای داخلی فعالیت می کند و اگر یک دانشجوی دکتری بخواهد به نتیجه برسد، به جای اینکه مقاله ISA بدهد، البته منظورم این نیست که آن را رد کنیم چرا که آن هم چارچوبی است، اما امتیازهایی قائل شویم که به رفع یک مشکل داخلی بپردازد، حتی اگر تبدیل به یک مقاله ISA نشود.

لازم به ذکر است که هفتمین همایش ملی «نقش پژوهش در فرایند قانونگذاری» روز دوشنبه ۲۶ آذرماه در تالار مدرس ساختمان مشروطه برگزار شد.

 

کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامی