دکتر جلالی در بزرگداشت "روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه" مطرح کرد:

تسهیل فعالیت انجمن‌ها، اولویت اصلی کمیسیون انجمن‌های علمی ایران است

۲۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۵ کمیسیون انجمن های علمی اخبار
تعداد بازدید:۶۷۲
دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی ایران با بیان اینکه امروزه کشور با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه است که تنها راه برون رفت از آن حرکت به سمت توسعه و ایجاد راه‌حل‌های پایدار در کشور است، گفت: این امر تنها در سایه تولید و گسترش علم امکان‌پذیر است.
تسهیل فعالیت انجمن‌ها، اولویت اصلی کمیسیون انجمن‌های علمی ایران است

‌‌‌‌‌‌‌مراسم بزرگداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه روز دوشنبه ۲۱ آبان ماه در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

در این مراسم که با حضور انجمن‌های علمی برگزار شد، دکتر محمد جلالی، دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی به تبیین جایگاه انجمن‌های علمی در تولید و ترویج علم پرداخت. وی با اشاره به نامگذاری این روز، علم را تنها راه مواجه با چالش‌های فعلی کشور و حرکت به سمت آینده پایدار شمرد.

وی با اشاره به رشد ۱۱ درصدی ثبت انجمن‌های علمی در ۴ سال گذشته، حضور نمایندگان انجمن‌های علمی در شورای عتف و کمیسیون‌های تخصصی آن، مشارکت در بیش از ۱۵ پروژه بین المللی، همکاری در بیش از ۱۲۰۰ پروژه با دانشگاه‌ها / دستگاه‌های اجرایی، چاپ مقاله و کتاب در حوزه تولید، پژوهش و ترویج علم را تنها بخشی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های علمی و فناورانه انجمن‌های علمی و اعضاء آن معرفی نمود.

در ادامه دکتر احمدی رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و دکتر آقای دکتر ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو به ایراد سخنرانی در خصوص جایگاه علم در کشور پرداختند.

همچنین خانم دکتر مصفا، رئیس انجمن ایرانی سازمان ملل متحد و دکتر خانیکی رئیس انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات به طرح نظرات خود در حوزه ترویج علم پرداختند.